21/06/2024 17:12

Зловживання правом на інформацію та звернення, щоб перевантажити роботу держорганів

Раніше ми публікували інформацію про зловживання правом на інформацію та звернення. Наразі наша інституція проаналізувала, хто і яким чином направляє звернення та запити за вказаними критеріями. 

Ці люди мають безліч подібностей:

  • їхні висловлювання заперечують існування України як держави, вони не визнають наявних органів влади та національного законодавства;
  • називають себе особами без громадянства, або не ідентифікують себе як громадяни України;
  • доволі часто поширюють антиконституційну риторику;
  • їхні звернення містять однаковий шаблон листів, характер оформлення, схожість “порушених” прав;
  • багато з них мають канали на YouTube з численною аудиторією, на них розповсюджуються відео, які становлять загрозу національній безпеці України, містять заклики до повалення конституційного ладу;
  • багато з цих осіб – порушували законодавство. 

Листи від таких людей зазвичай однотипні та містять вимогу надати однакову інформацію. В окремих випадках – у зверненнях викладається широке коло питань або конкретна тема. 

Кількість таких листів протягом певного часу може бути більше тисячі! Яскравий приклад – 891 запит на інформацію протягом двох робочих днів направила одна особа до органу місцевого самоврядування, а надалі ця цифра збільшилась до 1497.

До Офісу Омбудсмана лише за перший квартал 2024 року надійшло 268 звернень від таких людей. Ця кількість фактично може блокувати роботу державних органів! Що є зловживанням правом на інформацію та звернення! 

Також у зв’язку зі згаданими антидержавними проявами з боку таких осіб, їхня діяльність потребує більшої уваги зі сторони правоохоронних органів.

Омбудсман України Дмитро Лубінець нагадує, що Офіс Омбудсмана спільно з партнерами проведе окреме дослідження щодо випадків зловживання правом на інформацію та звернення. Наслідком цього стане ухвалення конкретних кроків!