30/01/2025 16:42

Відвідування КУ «Хорошевський геріатричний пансіонат»

Для виконання функцій національного превентивного механізму в межах реалізації проєкту «Регіональні групи національного превентивного механізму» представники громадських організацій здійснили повторне відвідування комунальної установи «Хорошевський геріатричний пансіонат» (далі – заклад, пансіонат).

Заклад розрахований на перебування 310 осіб. На день відвідування у пансіонаті перебували 284 особи, з яких 135 чоловіків та 149 жінок. Із загальної кількості осіб – 40 підопічних перебувають у закладі за тимчасовим направленням (евакуйовані) з комунальної установи «Безмятеженський психоневрологічний інтернат» (Куп’янський район).

Під час відвідування пансіонату члени регіональної групи НПМ ознайомились з умовами проживання, організацією харчування, рівнем медичного забезпечення підопічних, а також – врахуванням наданих рекомендацій за результатами попереднього відвідування та стан їх виконання.

Підопічні проживають у двох п’ятиповерхових корпусах, вхід до яких облаштований пандусами. Житлові корпуси обладнані автоматичною пожежною сигналізацією. Персонал виконує професійні обов’язки відповідно до встановлених вимог.

У житловому корпусі наявні інформаційні стенди з контактними даними посадових осіб та «гарячих ліній», до яких підопічні можуть звернутися у разі порушення їх прав. Майже усі житлові кімнати мешканців закладу обладнані кнопками виклику персоналу. Кнопки виклику персоналу – індивідуальні, уже встановлено 225 таких кнопок, встановлення ще 100 штук заплановано на перше півріччя 2025 року.

Регіональна група НПМ відмітила позитивні зміни у діяльності закладу та встановила, що адміністрацією пансіонату вживаються заходи щодо усунення порушень виявлених під час попереднього відвідування.

Під час конфіденційного спілкування скарги щодо жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження від підопічних не надходили.

Водночас під час відвідування група НПМ виявила недоліки, що можуть призвести до порушення прав підопічних, зокрема:

  •  на життя та безпеку (відсутнє укриття);
  • на приватність (в деяких кімнатах ліжка стоять впритул одне до одного, відсутні ширми в кімнатах, де проживають 2 і більше осіб);
  • на доступність, зокрема для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення (один з житлових корпусів не пристосований до потреб маломобільних осіб).

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.