Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Для виконання функцій національного превентивного механізму співробітниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками громадських організацій 06.11.2025 здійснено відвідування комунального закладу Львівської обласної ради «Судовишнянський психоневрологічний інтернат».
Інтернат розрахований на 135 осіб, на день відвідування у закладі перебувало 147 підопічних, з них 8 чоловіків.
Підопічні вільно пересуваються територією закладу та мають змогу виходити за її межі. У закладі на високому рівні проводяться культурно-дозвіллєві заходи та заходи з працетерапії. Харчування підопічних різноманітне, включає достатню кількість фруктів та м’яса.
Водночас під час відвідування групою НПМ виявлено недоліки, що призводять до порушення прав підопічних, зокрема:
Окрім цього, закладом не вживаються заходи щодо заміни опікунів, які не виконують свої опікунські обов’язки близько трьох років.
За результатами відвідування до комунального закладу Львівської обласної ради «Монастироцький психоневрологічний інтернат», а також компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та рекомендації щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх у подальшій діяльності закладу.
Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: