19/01/2024 10:04

Відвідування Дніпропетровського районного суду на Дніпропетровщині

З метою реалізації функції національного превентивного механізму моніторингова група в складі головного спеціаліста Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України  з прав людини  Вікторії Біблі та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Оксани Крупій відвідали Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області.

Суд розташований в окремій двоповерховій будівлі. До установи можна дістатися міським громадським та власним транспортом, біля будівлі є автостоянка.

Пропускний режим та охорону приміщення суду здійснюють  працівники територіального управління Служби судової охорони. На центральному вході до суду охорона веде реєстрацію відвідувачів та перевірку документів. Ведеться відеоспостереження.

На вході до суду є вивіска із зазначенням повної назви суду та графік роботи.

Судочинство здійснюють 8 судів, наявні 2 вакантні посади суддів.

З початку повномасштабного вторгнення змінено підсудність Краматорського міського суду Донецької області, тому збільшилося навантаження на Дніпропетровський районний суд Дніпропетровської області.

Під час візиту було встановлено низку порушень та недоліків: відсутнє укриття на випадок обстрілу; доступ маломобільним групам населення та підсудним (засудженим), які пересуваються на кріслах колісних, обмежений в зв’язку з відсутністю пандуса та наявністю на центральному непрацюючої кнопки виклику; окремі приміщення потребують капітального та косметичного ремонту; відсутній санітарний вузол для людей з особливими можливостями; відсутній бокс для заїзду спеціального конвойного автомобіля; не забезпечений ізольований маршрут конвоювання підсудних (засуджених) приміщенням суду; конвойне приміщення не відповідає вимогам Інструкції з конвоювання та тримання в судах обвинувачених (підсудних), засуджених за вимогою судів, Інструкції з організації конвоювання затриманих та взятих під варту осіб в ОСВ України, вимогам ДБН В.22-26:2010.

Крім того, в кімнаті для утримання підсудних (затриманих) встановлено одне загальне металеве загородження, закріплене до підлоги, двері якого обладнані накладним металевим замком, загородження розраховане на 4 осіб, але не дотримана вимога роздільного розміщення підсудних осіб, відповідно до вимог статті 8 Закону України «Про попереднє ув’язнення», конвойне приміщення розраховане на 5 працівників поліції, площа конвойного приміщення не розрахована на максимально можливу кількість конвоїрів,  в результаті чого поліцейським доводиться перебувати у залах судових засідань; вхідні двері конвойного приміщення пластикові, обладнані врізаним замком, який зачиняється на два оберти звичним ключем, оглядове вікно відсутнє, в санітарній кімнаті конвойної відсутні засоби гігієни тощо.

З метою усунення виявлених порушень та недоліків буде підготовлено та направлено відповідні акти реагування до компетентних органів.