12/02/2024 10:21

Відвідування Центру надання соціальних послуг у Черкаській області

Для виконання функцій національного превентивного механізму громадські монітори Людмила Проценко та Андрій Біньковський здійснили відвідування комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Будищенської сільської ради Черкаської області (далі – заклад, Центр).

Підопічні проживають в одноповерховій будівлі, вхід до якої обладнали пандусом. На момент відвідування в закладі перебувало 23 людини, з яких – 17 жінок та 6 чоловіків, та 7 з яких – це люди з інвалідністю. Встановили, що 11 людей знаходяться у закладі на платній основі, сплачуючи до Будищенської територіальної громади 10 200 грн на місяць (ліжкові хворі) та 9600 грн (особи, здатні до самообслуговування).

Група НПМ встановила, що адміністрація Центру забезпечує побутові умови на достатньому рівні. Підопічні мають можливість вільно користуватися особистими речами та власними коштами.

Під час особистого спілкування скарг на неналежне поводження підопічні не висловлювали.

Водночас у ході відвідування у приміщенні кухні виявлені продукти харчування із закінченим терміном придатності, які планувалося використати для приготування їжі підопічним. Після втручання групи НПМ ці продукти знищили.

Житлові кімнати та інші приміщення закладу перебувають у неналежному санітарному стані, оскільки вкриті пліснявою, що становить небезпеку для здоров’я підопічних.

У Центрі також не дотримується право на приватність та повагу до людської гідності: відсутні медичні ширми в житлових кімнатах для проведення гігієнічних процедур ліжковим хворим, а в туалетних кімнатах відсутні двері.

Окрім того, в Центрі не повною мірою забезпечені умови доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, а саме наявні високі пороги, які перешкоджають вільному пересуванню осіб похилого віку.

У житлових кімнатах закладу не дотримано норм житлової площі з розрахунку на одного підопічного.

Під час відвідування виявлено й інші порушення прав і свобод підопічних інтернату, з метою усунення яких до компетентних органів будуть скеровані відповідні ініціативні листи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

на гарячу лінію: 0800501720;

за тел. 044-299-74-08.