14/11/2022 14:54

Уповноважений звернувся до Міністра оборони України переглянути підходи до роботи цивільно-військового співробітництва з медіа

Жителі Херсона з прапорами на плечах співають гімн України в сюжеті CNN. Хіба це не прекрасно? https://cutt.ly/iMz5LI7 Ці кадри облетіли світ. І люди з інших країн побачили правду – херсонцям не потрібен ніякий «руській мір», а вони є українцями і чекали на ЗСУ. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, перебування на Херсонщині досі є небезпечним: російські військові розставили міни, сам Херсон перебуває під прицілом ворожої артилерії. Омбудсман впевнений, що військові журналісти розуміють небезпеку, з якою вони працюють, редакції світових медіа проводять відповідне навчання і виважено ухвалюють рішення, надаючи редакційні завдання на щойно звільнених територіях.

Уповноважений переконаний, що контроль доступу медіа в умовах війни потрібен. Це міжнародний стандарт. І саме для цього в Генштабі створено спеціальний підрозділ - Центральне управління цивільно-військового співробітництва ГШ ЗСУ (J9).

«Однак, як в ситуації зі звільненою Харківщиною, так і зараз з Херсонщиною та Миколаївщиною недостатньою є комунікація з міжнародними та національними медіа, завдання яких давати оперативну інформацію з місця подій для того, щоб українці бачили поступ у захисті країни, а громадяни країн-партнерів на власні очі пересвідчились, задля чого працює зброя та гуманітарні програми, які фінансуються з податків», - вважає Дмитро Лубінець.

За його словами, неприйнятним в таких умовах є скасування дозволу на роботу та чинності прескарт українських і світових медіа.

«Є потреба не тільки переглянути це рішення, а й переглянути підходи до роботи цивільно-військового співробітництва з медіа. Саме про це я звернувся до Міністра оборони України Олексія Резнікова», - повідомив Омбудсман.

Омбудсман вважає, що працівникам ЗМІ варто повідомити, де перебування та збір інформації є небезпечним та шкідливим, окреслити правила виходу публікацій, обмежити прямі ввімкнення, оприлюднити заборони по зйомках позицій, поінформувати про масштаби небезпеки та застерегти від неї.

«Механізм роботи має бути чітким і водночас таким, який би дозволяв працівникам медіа виконувати свою місію – оперативно висвітлювати події. Світ повинен знати правду про злочини Російської Федерації! А журналісти повинні мати можливість цю правду розповсюджувати!», - наголосив Уповноважений.