17/07/2022 21:25

Уповноважений відреагував на відео з мамою загиблої у Вінниці дівчинки: Парламент повинен розглянути і ухвалити новий закон про медіа

Право на приватність - це право людини, яке включає невтручання в приватне та сімейне життя. Це право закріплене в Конституції України та Європейській конвенції з прав людини, і передбачає обов’язок держави вживати позитивних дій щодо захисту цього права. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

«Триває збройна агресія Російської Федерації, а мішенями кремлівських снарядів стає мирне населення українських міст і селищ. У такій ситуації повага до приватного та сімейного життя постраждалих набуває особливого значення», - наголосив Омбудсман.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернув увагу на те, що громадяни, які стали жертвами, повинні бути захищені від надмірної уваги натовпу, а медіа висвітлюючи випадки порушень прав людини та воєнних злочинів, вчинених проти цивільного населення, повинні зважувати не тільки на резонанс, який отримає матеріал у суспільстві, а й на шкоду, яку може бути завдано постраждалому та його близьким.

«Держава не повинна встановлювати цензуру для медіа. Свобода слова - це те, що суттєво відрізняє нас від Російської Федерації. Однак у таких випадках, як у Вінниці із розголошенням інформації про смерть дівчинки Лізи її мамі в лікарні, повинна існувати дієва інституція, яка б могла реагувати на подібні порушення. Парламент повинен розглянути і ухвалити новий закон про медіа, який допоможе у дотриманні принципів свободи слова та врегулює низку відносин, які наразі знаходяться поза правовим полем», - вважає Дмитро Лубінець.

За його дорученням, регіональний представник у Вінницькій області відвідає Ірину Дмітрієву, а також керівництво вінницької лікарні та дізнається про потреби у допомозі, включно із правовою допомогою та потребою втручання особисто Уповноваженого.

Омбудсман звернув увагу медіа та тих, хто допомагає іноземним журналістам висвітлювати події під час воєнного стану на матеріал @Комісія з журналіської етики «Рекомендації КЖЕ щодо висвітлення загибелі людей під час війни»: https://cje.org.ua/.../rekomendatsii-kzhe-shchodo.../

На сайті ви також зможете знайти низку інших актуальних матеріалів. Ця інформація буде корисна не тільки тим, хто працює в медіа, а й блогерам і активним дописувачам у соціальних мережах.

«Пам’ятаємо, що правда завжди перемагає. Важливо обрати правильну та гуманну форму її донесення», - зауважив Уповноважений.