09/09/2022 15:49

Уповноважений у Міжнародний день захисту освіти від нападів: увесь цивілізований світ має знати про воєнні злочини Російської Федерації щодо освіти в Україні

Сьогодні, 9 вересня, - Міжнародний день захисту освіти від нападів.

Генеральна Асамблея ООН проголосила цей день для того, аби привернути увагу до тяжкого становища дітей, які постраждали від конфліктів, та їхньої нагальної потреби в підтримці галузі освіти. Важливо наголосити, що школи мають бути безпечними місцями для навчання, навіть в умовах війни. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

За його словами, великим досягненням було відновлення очного навчального процесу та можливість навчатися і в інших формах навчання за вибором. Зокрема, діти з тимчасово окупованих територій мають змогу отримувати знання в будь-якій український школі дистанційно.

«Просто зараз з’явилася інформація, що російські хакери атакують сайти освіти Мелітополя аби зірвати дистанційне навчання, але поки їм це не вдається. Також, як зазначалось раніше, ворог використовує школи на тимчасово окупованих територіях як військові бази та казарми. Це не випадковість, а сплановане розміщення для прикриття власних сил і засобів від ударів ЗСУ. Не виключено також те, що окупанти можуть використовувати дітей як «живий щит», розпочинаючи освітній процес за російською програмою в таких школах», - зазначив Дмитро Лубінець.

З початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України зруйновано 2328 закладів освіти (зокрема, 764 дитячих садочків), 289 – з них неможливо відновити.

«Щоденно ці цифри збільшуються. Навіть сьогодні під час обстрілу Салтівського району Харкова постраждав один із закладів вищої освіти. Весь цивілізований світ має знати про воєнні злочини Російської Федерації щодо освіти в Україні, а ми продовжуємо навчальний процес - значить на освітньому фронті ми стоїмо гідно», - наголосив Уповноважений.

Фото: Телеграф