10/04/2022 17:23

Уповноважений: рашисти у морському порту Маріуполя б’ють по цивільних суднах і намагаються взяти моряків у заручники

Декілька днів окупанти обстрілювали цивільні іноземні кораблі, а потім закликали екіпажі, серед яких багато іноземних громадян, зокрема Туреччини та Болгарії, евакуюватися – вийти до російських бойовиків з наявним на кораблях провіантом.

До цього росіяни вбили члена екіпажу криголама «Капітан Бєлоусов», також було поранено декількох членів екіпажу та людей із корабля під прапором Домініки.

«Такими діями армія РФ порушує право на життя і на свободу та особисту недоторканість відповідно до статей 3 та 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року; право на свободу пересування, що гарантовано статтею 2 Протоколу N4 до Конвенції; право мирного проходу та на свободу судноплавства, що гарантується  статтями 17 та 87 Конвенції ООН з морського права 1982 року та Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року», - наголошує Омбудсман Людмила Денісова.

Уповноважений закликає консульства держав, громадяни яких перебувають на іноземних суднах в Маріуполі, допомогти забезпечити їх безпечну евакуацію коридором, який буде контролювати держава Україна.

А також звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти порушення РФ прав людини в Україні.