01/03/2022 16:08

Уповноважений: неможливість функціонування зруйнованих закладів освіти призведе до порушення права на освіту

Для більшості із нас шкільні роки завжди згадуються як один із найсвітліших періодів життя. Пізнання світу та його захопливих секретів, мудрі книжки, карколомні задачі та друзі на все життя. Усе це було у житті наших дітей та онуків ще шість днів тому. Зараз їхня нова реальність – це підвали, бомбосховища, багатогодинні очікування на вокзалах та кордонах, сирени та гуркіт вибухів. Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Поки керівництво держави-агресора намагається запевнити світ, що спрямовує обстріли виключно на військові об’єкти, російськими військами зруйновано або пошкоджено сотні закладів освіти – шкіл, дитячих садочків, училищ.

Активні бойові дії не дозволяють підрахувати точну кількість закладів, які ще не скоро відкриють свої двері для малечі, але вже зараз можна констатувати, що десятки з них інтервент зрівняв з землею у Волновасі, Василькові, Харкові, Охтирці та багатьох інших містах.

«Неможливість належного функціонування зруйнованих закладів освіти, призведе до порушення одного з фундаментальних прав людини – права на освіту, гарантованого низкою міжнародних актів, зокрема статтею 26 Загальної декларації прав людини», - наголошує Омбудсман.

А в цей час у школах держави-окупанта розпочалися уроки суспільствознавства «Бєсєда о важном», де дітям пояснюють, що в Україні немає війни, лише «миротворча операція для захисту людей»….

Людмила Денісова просить Раду з прав людини ООН, міжнародну спільноту, наших партнерів врахувати ці обставини під час прийняття рішень щодо застосування додаткових санкцій до Російської Федерації для негайного припинення військових дій в Україні.