Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Сьогодні у Представництві Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області відбулося урочисте вручення посвідчень Шкільного Омбудсмана учням — переможцям виборів у своїх закладах освіти.
У Запорізькій області реалізується пілотний проєкт «Шкільний Омбудсман», який було запущено у 17 закладах загальної середньої освіти міста Запоріжжя та Запорізької області. Проєкт спрямований на формування безпечного освітнього середовища, розвиток учнівського самоврядування та практичних навичок захисту прав дитини.
У межах заходу переможців шкільних виборів було запрошено до Представництва для офіційного вручення посвідчень Шкільного Омбудсмана та складення символічної присяги. Під час зустрічі Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Запорізькій області поспілкувався з учасниками заходу, окреслив основні напрями діяльності Шкільних Омбудсманів та визначив подальші кроки реалізації проєкту.
Шкільні Омбудсмани мали змогу поставити запитання щодо практичної реалізації своїх повноважень, поділилися власним баченням розвитку ініціативи, а також презентували заплановані заходи та активності на січень 2026 року.
З вітальним словом до учасників звернулися:
Захід став важливим кроком у впровадженні механізмів захисту прав дітей на рівні закладів освіти та підтвердив готовність регіону до подальшого розвитку інституту Шкільного Омбудсмана як ефективного інструменту діалогу, превенції конфліктів і формування правосвідомості учнівської молоді.