18/02/2022 11:23

Результати перевірки забезпечення Житомирською РДА ефективної взаємодії із суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству

З метою виконання функції парламентського контролю за дотриманням прав та свобод людини і громадянина, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області Петро Грибан здійснив в межах реалізації Стратегічних напрямів діяльності Уповноваженого на 2022 рік моніторинг стану забезпечення Житомирською районною державною адміністрацією ефективної взаємодії з суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, з метою ефективного реагування на кожен випадок насильства.

Моніторингом встановлено, що упродовж 2021 року від мешканців Житомирського району надійшло 3885 звернень щодо домашнього насильства, зокрема чотири від дітей, 3320 від жінок та 561 від чоловіків.

З метою координації діяльності стосовно питань запобігання домашньому насильству розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації від 24.06.2020 № 185 утворено районну координаційну раду з питань сімейної, гендерної політики, протидії торгівлі людьми та домашньому насильству та затверджено її Положення.

До складу координаційної ради включено представників усіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та персональний склад.

Протягом 2021 року проведено чотири засідання координаційної ради на яких ухвалено відповідні рішення, які надіслані для виконання до міських, селищних та сільських об’єднаних територіальних громад Житомирського району.

Розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації від 26.03.2021 координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на території Житомирського району визначено заступника голови райдержадміністрації.

Згаданим розпорядженням уповноваженим структурним підрозділом з координації заходів реагування на факти вчинення насильства, надання допомоги і захисту постраждалим особам, а також за роботу з кривдниками визначено управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Рішеннями Житомирської районної ради щорічно затверджуються районні цільові Програми запобігання, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми.

Водночас через відсутність фінансування на реалізацію визначених Програмою заходів упродовж 2021 року не проводилися інформаційно-просвітницькі заходи з підвищення рівня поінформованості населення з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Таким чином, Житомирською районною державною адміністрацією не забезпечується в повному обсязі право на інформацію осіб, які постраждали від домашнього насильства.

Звіт за результатами моніторингу буде направлено до Житомирської районної державної адміністрації.