09/04/2024 21:05

Реалізація прав ветеранів та членів їхніх родин – спроможності органів влади та місцевих громад

У Луцьку відбувся круглий стіл «Спроможності громад та органів влади запроваджувати ефективну систему соціального захисту прав ветеранів, Захисників і Захисниць України, членів їх родин».

У засіданні взяли участь Представник Уповноваженого у Волинській області Юлія Спас та начальник відділу прав ветеранів Секретаріату Уповноваженого Володимир Дятел. До заході долучились народні депутати України, представники міністерств, зокрема Міністерства у справах ветеранів України та Міністерства оборони України, органів місцевого самоврядування та громадських організацій.

Представники Офісу Омбудсмана України поінформували учасників, що нині одним із проблемних питань, з яким найбільш звертаються у ветеранському напряму до Уповноваженого, – це затягування процесу призначення та виплати одноразової грошової допомоги родинам загиблих військовослужбовців. Одним із чинників, які обумовлюють порушення прав членів родин загиблих оборонців України, є тривале опрацювання Департаментом соціального забезпечення МОУ відповідних пакетів документів перед погодженням їх з обласними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (до 3-х місяців). Представник керівництва цього Департаменту, який був присутній на зустрічі, висловив готовність до взаємодії з Офісом Омбудсмана обговорити шляхи розв’язання цього питання.

Представник Уповноваженого у Волинській області Юлія Спас розповіла про роботу регіонального представництва і взаємодію з місцевими органами влади та керівництвом територіальних громад регіону.

Під час свого виступу народний депутат України Ірина Констанкевич акцентувала Міністерству у справах ветеранів України на активній реалізації засад ветеранської політики, в тому числі в регіонах, звернувши увагу, зокрема, на гальмування проєкту «помічник ветерана».

Заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, зі свого боку, зазначив, що наразі вказана програма має реалізовуватися під назвою «фахівець із супроводу ветерана і особи, що демобілізувалася». Мінветеранів вже підготувало відповідні проєкти актів Уряду, що створять нормативне підґрунтя для реалізації цієї програми. У своєму виступі Руслан Приходько також сказав про важливу роль Офісу Омбудсмана України у процесі поновлення прав ветеранів та членів їхніх родин і наголосив на необхідності розширення цієї співпраці в усіх сферах ветеранської політики.

Після засідання круглого столу представники Офісу Омбудсмана України також обговорили проблемні питання реалізації ветеранської політики в регіонах із народними депутатами України Анатолієм Остапенком, Іриною Констанкевич та керівниками відповідних підрозділів Волинської обласної військової адміністрації.

Такі обговорення дозволяють актуалізувати нагальні проблеми дотримання прав ветеранів війни та членів їхніх родин, а також опрацювати шляхи їх розв’язання!