Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Українського культурного фонду у рамках панельної дискусії «Психологічна підтримка підлітків у час війни» презентував унікальний проєкт психологічної допомоги дітям у час воєнного стану «Віртуальний друг 2.0.».
Разом з фахівцями з підліткової психології, освітянської спільноти, депутатами у заході взяла участь директор Департаменту моніторингу додержання прав дитини Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Тарасюк.
Оскільки війна є психотравмуючим фактором для всіх дітей України, незалежно від того, де вони перебувають і як часто спускаються в укриття, експерти та гості під час обговорення намагалися окреслити першочергові проблеми і потреби дітей у цей складний час:
Міжнародний фонд Івана Франка створив для молодого покоління своєрідний електронний довідник у форматі оновленого мультимедійного чат-боту в Телеграмі «Віртуальний друг 2.0.». Чат-бот спеціально створений для соціальної адаптації та підтримки підлітків в умовах викликів війни.
Всього за хвилину абсолютно безкоштовно й анонімно діти знайдуть відповіді на питання «Що робити, коли страшно?», «Я втомилась від війни», «Як пережити повітряну тривогу?», «Ми біженці. Сумую за домом» та «Як вижити в окупації?». Також тут можна отримати поради щодо спілкування з друзями, батьками, у школі, розібратися в собі. А найцікавіше, що порадниками є не аби-хто – у чат-бот розробники вдало інтегрували відеоблоги з Лесею Українкою та Іваном Франком.
Алла Тарасюк зазначила, що подібні інноваційні розробки є вкрай необхідними для психологічної підтримки дітей. Цінним є те, що збереження психологічного здоров’я нації однаково має ключове значення як для держави в цілому, так і для представників громадянського суспільства зокрема.