18/02/2026 17:11

Принципи повинні працювати: про гуманітарну місію під час війни

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець зустрівся з П’єром Кренбюлем, Генеральним директором Міжнародного комітету Червоного Хреста. Він відповідає за операційну діяльність організації і є однією з ключових її фігур. Зустріч відбулася за запрошенням Уповноваженого, яке він особисто передав під час перебування в Женеві. 
Пан Кренбюль приїхав до України з неформальним візитом на кілька днів, включно з регіональними поїздками, щоб на власні очі побачити реальні умови життя людей після російських атак.
Під час зустрічі обговорили:
  • створення ефективної системи верифікації даних з РФ;
  • застосування міжнародного гуманітарного права для верифікації всіх громадян України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях та на території РФ;
  • продовження гуманітарних проєктів, спрямованих на захист прав українських військовополонених та цивільних заручників у російських в’язницях.
"Гуманітарна робота має сенс лише тоді, коли вона реально допомагає людям. Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія стане міцною основою для подальшої роботи", — написав Дмитро Лубінець.