28/10/2022 12:09

Просвітницьке заняття «Захист прав військовослужбовців Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини» для військових Полтавщини

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Владислав Носенко спільно з начальницею відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Юлією Козаченко та фахівцем Полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Полтавського бюро №1 Юрієм Ночовним провели для військовослужбовців Полтавщини інформаційне заняття «Захист прав військовослужбовців Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини».

Владислав Носенко розповів про правовий механізм захисту прав завдяки інституції Уповноваженого Верховної Ради України за прав людини, порядок звернення до Уповноваженого, роботу регіонального представництва Уповноваженого в Полтавській області.

Акцентував увагу на тому, що Уповноважений розглядає звернення відповідно до законів України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та «Про звернення громадян» щодо порушення прав і свобод людини і громадянина органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їхніми посадовими і службовими особами, а також юридичними і фізичними особами». Військовим повідомлено, що звернення до Уповноваженого подаються в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина і що за наявності виняткових обставин цей строк може бути продовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років.

Під час заходу Владислав Носенко наголосив, що звернення, які не підлягають розгляду, – це ті, які є предметом досудового або судового розгляду, трудового спору, без зазначення місця проживання та не підписані автором, а також ті, з яких не можливо встановити авторство.

Військовослужбовцям надано номер «гарячої лінії» Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини для звернень у разі порушення їхніх прав.

Юлія Козаченко та Юрій Ночовний повідомили, що таке безоплатна первинна та вторинна правова допомога, у чому вона полягає та хто має право на її отримання, про правопросвітницьку роботу системи БПД, як вона здійснюється, як і куди можна звернутися за отриманням безоплатної правової допомоги в області.

Після завершення заходу всі охочі отримали відповідні консультації та роз’яснення з юридичних питань.