22/11/2023 17:23

Права військовослужбовців. Спільні кроки до перемоги.

Захід під такою назвою організував Офіс Омбудсмана, аби визначити проблемні питання дотримання прав українських військових.

На ньому виступив Омбудсман України Дмитро Лубінець. Він зауважив, що існує дискусія щодо запровадження спеціалізованого військового омбудсмана в Україні, проте захистом прав військовослужбовців уже займається інституція Уповноваженого.

«В Україні офіційно не запроваджена така посада, але практично вона існує – це мій Представник з прав людини в системі органів сектору безпеки та оборони Олександр Кононенко», - сказав Дмитро Лубінець.

Також свій виступ у межах панелей мав Олександр Кононенко. Він доповнив слова Уповноваженого та наголосив, що Офіс Омбудсмана – це єдина інституція, яка наразі відстоює права військовослужбовців. Він розповів про великий спектр роботи, який виконує інституція Уповноваженого: це захист прав і військових, і правоохоронців, і ветеранів, і військовополонених, й цивільних громадян, яких Росія незаконно позбавила свободи, а також членів їхніх родин.

Загалом у межах заходу були організовані три панелі:

-«Права військовослужбовців: аналіз ситуації, проблематика додержання прав та їх поновлення»;

-«Соціальні гарантії ветеранів, поступ до реформування»;

-«Парламент та громадськість, як рушійна сила у захисті прав військовослужбовців».

Під час заходу заступниця Міністра Оборони України Наталія Калмикова зазначила, що за ініціативи Президента України, МОУ спільно з Уповноваженим ВР України з прав людини розробляє концепцію захисту прав військовослужбовців ЗСУ. Наразі за проєктом, який вона озвучила, є створення у складі МОУ агенції захисту прав військовослужбовців.

Також до представників державних органів ставили запитання рідні оборонців, зокрема щодо: соціальних гарантій сімʼям військовослужбовців, захисту їхніх прав та прав родин оборонців; звернень до органів державної влади; репатріації військовополонених і захисту їхніх прав.

Окремим нагальним питанням було обговорення проблем ветеранів війни, яких в Україні стає все більше.

Народні депутати, які долучилися до дискусій у межах панелей, відповіли на запитання громадськості щодо напрацювання конкретних змін у законодавство України.

До заходу крім представників інституції Омбудсмана, доєдналися представники МОУ, Мінсоцполітики, Мінветеранів, МОЗ, Генштабу ЗСУ, КШППВ, Нацполу, Нацгвардії, ДСНС, Пенсійного фонду України, представники громадськості, рідні захисників та інші організації.

Офіс Омбудсмана вдячний всім, хто долучився до дискусії! Держава має працювати єдино в питаннях розробки нових механізмів задля дотримання прав військовослужбовців!