25/09/2024 09:51

Працівники Офісу Омбудсмана відвідали території Донеччини, де триває обов’язкова евакуація сімей з дітьми

Моніторингова група Офісу Омбудсмана на чолі з Представницею Уповноваженого  з прав громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України, Ольгою Алтуніною відвідала розташовані неподалік лінії зіткнення території Донецької області, з яких триває обов’язкова примусова евакуація родин з дітьми.

Були проведені зустрічі з представниками Донецької обласної військової адміністрації, Головного управління Національної поліції у Донецькій області та Покровської міської військової адміністрації.

Для збереження життів дітей, які проживають у зоні досяжності фактично будь-якої зброї окупантів, вжито всіх необхідних заходів.

Чітко визначено механізми обов’язкової евакуації населення у примусовий спосіб. Проводиться інформаційна кампанія. На території області працюють 22 евакуаційні групи Національної поліції. Співробітники ГУНП у Донецькій області евакуюють дітей з прифронтових територій у броньованих автівках, бронежилетах та захисних шоломах. Адже безпека – понад усе!

Для сімей з дітьми організовані транзитні стаціонарні пункти евакуації, де вони перебувають декілька днів в очікування подальшої дороги в області з кращою безпековою ситуацією. Один з таких пунктів у Краматорську відвідала моніторингова група.

Важливо, що всі потреби дітей та їхніх законних представників забезпечені тут повною мірою і є безкоштовними, тому вони можуть не перейматися за харчування, перебування, засоби гігієни, медичні послуги тощо.

Попри це, за підсумками моніторингу були окреслені й проблеми, що найбільше гальмують процес евакуацій сімей з дітьми. Насамперед вони полягають у небажанні дорослих залишати місця свого постійного проживання. Часто адреси проживання дітей, зазначені у відповідних базах, не відповідають фактичним адресам їх знаходження. Внаслідок чого виникають труднощі при проведенні евакуації з місць ведення активних бойових дій. Нехтуючи життям дітей, законні представники залишаються під постійними обстрілами, а діти змушені жити в умовах, коли повітряна тривога лунає безупинно.

За результатами візиту і зустрічей з представниками місцевої влади були напрацьовані подальші кроки щодо практичної реалізації положень щодо обов’язкової евакуації дітей та евакуації в примусовий спосіб, потреб обласної військової адміністрації в частині внесення змін в законодавство, напрацюванні нормативно-правової бази, проведенні моніторингу місць та умов проживання евакуйованих сімей з дітьми в межах України.

Турбота про безпеку дітей – спільний найвищий пріоритет, а евакуація з прифронтових територій рятує не лише життя – вона рятує дитинство.