Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Для виконання функцій національного превентивного механізму головні спеціалісти Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини разом з представником громадської організації здійснили повторне відвідування геріатричного стаціонару Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Попереднє відвідування стаціонару відбулося у жовтні 2024 року.
Геріатричний стаціонар є структурним підрозділом центру та надає послуги із соціальної адаптації та підтриманого проживання осіб похилого віку та осіб з інвалідністю.
Заклад розрахований на перебування 25 отримувачів соціальних послуг. На момент відвідування у ньому фактично перебували 15 осіб.
Під час відвідування встановлено, що стаціонар забезпечує комфортні умови для проживання. Приміщення та територія підтримуються у належному санітарно-гігієнічному стані, а внутрішня обстановка створює відчуття домашнього затишку.
При спілкуванні з групою НПМ, мешканці стаціонару не висловлювали скарг на жорстоке поводження чи неналежні умови проживання. Навпаки, вони позитивно оцінювали роботу персоналу та відзначали комфортні умови перебування у стаціонарі.
Група НПМ відзначила низку позитивних змін порівняно з попереднім відвідуванням:
Разом із цим під час відвідування виявлено недоліки, що призводять до порушення прав отримувачів соціальних послуг, зокрема:
на достатній життєвий рівень, що включає достатнє харчування, одяг, житло (деякі продукти в холодильниках зберігаються без маркування та з порушенням правил товарного сусідства);
За результатами відвідування адміністрації геріатричного стаціонару та відповідним компетентним органам будуть надані рекомендації щодо усунення виявлених порушень та запобігання їх повторенню в подальшій діяльності закладу.
Нагадуємо, що у випадку порушення прав людини та громадянина ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: