26/12/2024 10:19

Поновили право постраждалої особи на захист від домашнього насильства

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадська організація в інтересах постраждалої особи щодо порушення її прав на захист від домашнього насильства, отримання необхідної допомоги та притягнення кривдника до відповідальності.

У зверненні зазначили, що її чоловік вчиняв домашнє насильство відносно неї, а саме: погрожував, ображав та застосовував фізичну силу. Також постраждала особа скаржилась на бездіяльність працівників поліції, оскільки вони належним чином не реагували на випадки домашнього насильства, вчиненого її чоловіком відносно неї.

Уповноважений невідкладно скерував запити до органів Національної поліції та органів державної влади щодо перевірки фактів вчинення домашнього насильства та вжиття відповідних заходів реагування.

Лише за реагування Уповноваженого кривдника притягнли до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною першою статті 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесено терміновий заборонний припис.

Також провели службове розслідування стосовно працівників поліції, які двічі допустили порушення службової дисципліни під час виїздів на виклики постраждалої особи, у встановленому законодавством порядку вони притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, членами комісії у складі представників органів місцевого самоврядування здійснили виїзд за адресою проживання постраждалої особи, роз’яснили її права та надали інформацію щодо послуг, якими вона може скористатись.

За результатами реагування Уповноваженого право громадянки України на захист від домашнього насильства, отримання необхідної допомоги та притягнення кривдника до відповідальності поновили.

Наголошуємо: про випадки неналежної допомоги та захисту від домашнього насильства Ви можете повідомляти Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини, звернувшись за адресою:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua; 
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.