15/02/2024 17:10

Омбудсман: права людей, які перебувають на ТОТ, мають бути захищені!

Окупанти встановлюють на ТОТ свої правила!

Про те, яким є життя цивільних українців на тимчасово окупованих територіях, вони викладають у зверненнях до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця.

За словами Омбудсмана України, РФ робить усе, щоб примусити людей отримати їхні «паспорти». Серед основних причин отримання незаконного папірця на ТОТ, які громадяни описують у своїх зверненнях:

- моральний та психологічний тиск;

- систематичні погрози депортацією;

- конфіскація майна;

- ненадання соціальних, медичних послуг тощо.

Як зазначив Дмитро Лубінець, окупаційна влада створює умови, де без ворожого «паспорта» практично неможливо отримати базові послуги, необхідні для життя.

«Щодо медичної допомоги на ТОТ – ситуація ще гірша. Останнім часом ми частіше стали чути про випадки, коли людям відмовляють у медичній допомозі, поки вони не отримають «паспорт» РФ», – констатує Уповноважений.

Також спостерігається зростання кількості звернень щодо допомоги в евакуації з тимчасово окупованої території, зокрема маломобільних осіб.

«Це свідчить про загострення ситуації та необхідність негайних заходів для забезпечення безпеки громадян! Окрім цього, окупанти роблять все, щоб люди не змогли виїхати самостійно», – зазначає Омбудсман.

У зверненнях до Уповноваженого одним з найпоширеніших питань у минулому році було питання відновлення пенсійних виплат для осіб, які перебувають на ТОТ.

В умовах окупації ускладнена можливість особистого звернення для проходження фізичної ідентифікації пенсіонерами. У зв'язку з цим, Пенсійний фонд України ухвалив постанову, яка передбачає можливість пройти фізичну ідентифікацію особи за допомогою відеоконференцзв’язку. Це допомогло вирішити проблему поновлення пенсійних виплат для вищезазначеної категорії осіб!

«Права людей, які перебувають на ТОТ, мають бути захищені!», – наголошує Омбудсман України.