04/04/2024 16:44

Омбудсман: Держава має забезпечувати належний рівень соціальних гарантій для учасників бойових дій та сімей наших воїнів

Сьогодні набрав чинності Закон України від 16.01.2024 №3549-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних у державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану».

Офіс Омбудсмана України активно долучався до опрацювання його положень.

Так, цей Закон передбачає:

- можливість подати заяву (звернення) до відповідних державних органів в паперовій або електронній формі відповідно до Закону України «Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг», зокрема, засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг та/або Єдиного державного реєстру ветеранів війни для набуття статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;

- встановлення особливостей набуття статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану на підставі довідки про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, оформленої в електронному вигляді.

При цьому, якщо в реєстрі ветеранів війни достатньо відомостей, статус учасника бойових дій надаватиметься автоматично.

Упродовж одного місяця Кабінет Міністрів України має привести нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону України.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець вітає цей Закон, адже його норми спрощують процедуру оформлення статусу учасника бойових дій під час дії воєнного стану, особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

«Держава має забезпечувати належний рівень соціальних гарантій для учасників бойових дій та сімей наших Захисників та Захисниць!», — наголошує Дмитро Лубінець.

Нагадуємо, що у разі порушення прав ветеранів війни, можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за адресою:

- вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

- електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;

- зателефонувати на гарячу лінію: 0800501720.