Гаряча лінія: 1678
Для дзвінків з-за кордону: +380442997408
Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що для нього захист прав людей, які постраждали внаслідок війни, залишається одним із головних пріоритетів.
«Саме тому сьогодні зустрівся з Міністром у справах громад, територій та внутрішньо переміщених осіб України Віталієм Безгіним», — зауважив Лубінець.
Говорили про житло для тих, хто його втратив, облік постраждалих, дистанційне обстеження пошкодженого та знищеного житла, евакуацію, розміщення евакуйованих та, що особливо важливо, — підтримку людини після евакуації.
«Адже виїхати з небезпечної території — лише перший крок. Далі виникають питання: де жити, як отримати необхідну допомогу, що буде з майном, як забезпечити дітей, роботу та доступ до послуг» — підкреслив Уповноважений.
Омбудсман України очікує від нового Міністерства конкретних рішень для людей, які були змушені залишити свої домівки. Зі свого боку — продовжуватиму тримати питання дотримання прав ВПО на контролі.
«Нарешті в системі державного управління має з’явитися відповідальний за політику підтримки ВПО. Час “розподіленої безвідповідальності” має закінчитися» — підсумував Дмитро Лубінець.