01/02/2022 12:05

Низький рівень грошового забезпечення військовослужбовців: результати моніторингового візиту до відділу прикордонної служби «Новотроїцьке» Донецького прикордонного загону

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина стосовно громадян України, які проходять військову службу в органах та підрозділах Державної прикордонної служби України у районі проведення Операції об’єднаних сил, працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено моніторинговий візит до відділу прикордонної служби «Новотроїцьке» Донецького прикордонного загону, а також до місця несення служби особовим складом цього підрозділу, зокрема, КПВВ «Новотроїцьке».

Під час візиту було здійснено опитування військовослужбовців підрозділу, вивчено умови їх розміщення та несення служби, зокрема, організації діяльності підрозділу у польових умовах, стан грошового, продовольчого та інших видів забезпечення. Нарікань прикордонників щодо побутових умов, організації харчування, якості приготування їжі, повноти доведення до них норм забезпечення не надходило. Особовий склад відділу в повному обсязі забезпечений теплим обмундируванням, в службових приміщеннях підтримується комфортна температура.

Водночас під час візиту особовим складом прикордонного підрозділу порушувалися питання щодо неналежного рівня грошового забезпечення військовослужбовців яке, на, на їхню думку, потребує актуалізації з метою його підвищення, а також погашення заборгованості перед прикордонниками, зокрема, з виплати допомоги та одноразової винагороди за підписання першого контракту.

Низький рівень грошового забезпечення та пов'язаний з цим некомплект особового складу в підрозділах, спричиняють і надмірне службове навантаження на військовослужбовців, які змушені виконувати визначене коло завдань меншою штатною чисельністю, що також не сприяє зростанню привабливості військової служби.

Під час зустрічі особовий склад підрозділу ознайомлено з діяльністю Уповноваженого, висвітлено основні напрями проведеної роботи з питань соціального-економічного захисту захисників України. Окреслено коло проблемних питань та обговорені шляхи їх вирішення. Надано роз’яснення щодо соціально-економічних прав, гарантованих державою учасникам бойових дій.