18/12/2023 10:55

Навіть в умовах війни Україна імплементує міжнародні стандарти із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків

Щороку 18 грудня, у день підписання Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, міжнародна спільнота нагадує про необхідність спільних зусиль для досягнення рівноправності жінок і чоловіків та ліквідації дискримінації в усіх її формах і проявах.

У цей день вкотре варто зазначити, що дискримінація жінок порушує принципи рівноправності і поваги до людської гідності, перешкоджає участі жінок нарівні з чоловіками у політичному, соціальному, економічному та культурному житті, заважає зростанню добробуту суспільства та сім’ї та ускладнює реалізацію жінками свого потенціалу повною мірою.

Україна на законодавчому рівні закріпила принцип рівності та заборону дискримінації за будь-якою ознакою, зокрема за ознакою статі.

Сьогодні жінки ефективно використовують доступні їм інструменти в протистоянні ворогу: на полі бою, в секторі безпеки й оборони, в політиці, державному управлінні, бізнесі, волонтерстві, на своєму робочому місці тощо.

Навіть в умовах повномасштабної війни Україна здійснює послідовні кроки щодо імплементації міжнародних стандартів із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, закріплених Конвенцією ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.

Цьогоріч Уряд схвалив Національну стратегію подолання ґендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року та затвердив операційний план заходів з її реалізації на 2023-2025 роки. Крім того, затверджено План заходів з реалізації Концепції комунікації у сфері гендерної рівності.

Питання популяризації серед різних цільових аудиторій жінок і чоловіків нетерпимості до усіх форм дискримінації, подолання стереотипів стосовно ґендерних ролей є важливим і актуальним за будь-яких обставин.

Важливо, щоб ґендерний мейнстримінг був наскрізним та застосовувався при розробці всіх політик на державному та місцевому рівнях, включаючи стратегії реагування на кризу, спричинену війною, і відновлення після неї.

Контроль за дотриманням принципу недискримінації в усіх сферах суспільних відносин та розширенням прав і можливостей жінок перебуває у полі постійної уваги Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Єдність – наша перевага на ворогом, а рівність має стати її досконалим довершенням, де роль жінок видима та незаперечна, і ніхто не залишається осторонь.