11/07/2024 12:17

Моніторинговий візит до Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області

Під час моніторингу соціальних мереж виявили інформацію про те, що вихованці Сумського центру соціально-психологічної реабілітації дітей потребують забезпечення харчуванням.

Працівники Регіонального Представництва Офісу Омбудсмана спільно з регіональним експертом відвідали заклад задля з’ясування всіх обставин описаної ситуації та реагування з метою поновлення права дітей на належне харчування.

З’ясували, у закладі перебувають 40 дітей-сиріт та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Частина з них є внутрішньо переміщеними особами. Вони були направлені сюди на денне перебування згідно з рішенням органів опіки й піклування.   

Окреслена у дописі проблема з харчуванням дійсно мала місце і донедавна вирішувалася за кошт благодійників. Дітям не вистачало фруктів / овочів / ягід. Так, у кошторисі на 2024 рік не були закладені видатки на харчування. Причиною нівелювання цієї статті витрат є будівництво укриття на території Центру соціально-психологічної реабілітації, яке ведеться з жовтня минулого року. Допоки тривають будівельні роботи, цілодобове влаштування дітей в закладі не планувалося, а тому й продукти не замовлялися.

Наразі вихованці центру забезпечені триразовим харчуванням відповідно до стандартів. Моніторингова група, опрацювавши документацію, встановила, що кошти у сумі 100 тис. грн на закупівлю продуктів були виділені 24 червня 2024 року завдяки внесеним змінам до кошторису. Відтак на зазначену суму вже укладені договори про закупівлю молочних продуктів, хліба, риби, м'яса.

Своєю чергою завершити будівництво укриття планують до кінця 2024 року. Наразі ж діти та персонал центру під час сигналу повітряної тривоги керуються правилом двох стін, що є в окремих випадках допустимим, однак не найкращим способом вберегти життя в умовах постійних ракетних обстрілів.

Водночас спеціалісти центру займаються з дітьми. У доступі дітей кімнати для навчання, ігор, відпочинку, занять спортом, музики та соціально-психологічної реабілітації й адаптації.

За результатами моніторингового візиту порушення прав дітей на неналежне харчування не виявлено.

Моніторинговий візит здійснено в межах проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Нагадуємо, що у разі порушення прав дитини Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.