31/01/2024 16:40

Моніторинговий візит до Служби у справах дітей Ріпкинської селищної ради на Чернігівщині

Працівники регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Лариса Шумна, Ірина Жмака та Алла Лепеха здійснили моніторинговий візит до Служби у справах дітей Ріпкинської селищної ради.

Служба у справах дітей створена рішенням другої сесії VIIІ скликання Ріпкинської селищної ради від 24.11.2020. Основними її завданнями є забезпечення реалізації на території Ріпкинської селищної ради державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень. Штатна чисельність працівників – 2 одиниці: начальник Служби та спеціаліст.

Під час моніторингового візиту встановлено, що на території Ріпкинської громади проживає 1754 дитини, з них на первинному обліку в Службі перебувають 39 дітей, з них дітей-сиріт – 7; дітей, позбавлених батьківського піклування, – 32; дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах – 29; дітей, жертв домашнього насильства – 2.

Захист житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їхнього числа здійснюється Службою і органом опіки та піклування  шляхом:

- збереження вже належного їм на праві власності або на праві користування житла;

- надання нового житлового приміщення.

Станом на дату візиту Службою здійснюється нагляд за збереженням майна 27 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Усі діти, які мають правовий статус, при досягненні 16-річного віку беруться на квартирний облік відповідно до чинного законодавства. На обліку Ріпкинської селищної ради перебувають 7 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 54 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які користуються позачерговим правом на отримання житла. З них у 2022 році 3 особи отримали житло.

Проте під час моніторингового візиту були виявлені порушення прав дітей. Зокрема, не дотримуються вимоги щодо складання індивідуальних планів соціального захисту дитини, залишеної без батьківського піклування, дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування; неналежним чином організовано роботу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах тощо.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.