26/07/2023 12:38

Моніторинг Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без батьківського піклування

24 липня заступник директора департаменту-начальник відділу моніторингу Департаменту моніторингу додержання прав дитини Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Інна Гончарук та головний спеціаліст регіонального представництва Секретаріату Уповноваженого в Житомирській області Марія Рубіщева, з метою перевірки додержання прав дітей в умовах воєнного стану, здійснили моніторинговий візит до комунального некомерційного підприємства «Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків» Житомирської обласної ради (далі – Будинок дитини).

Під час моніторингу в Будинку дитини перебувало 60 дітей: 13 дітей першого року життя, 37 дітей віком від року до трьох і 20 дітей віком від трьох років.

Будинок дитини надає послуги медичної, психологічної, педагогічної допомоги, соціальної реабілітації дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, і дітям із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, від народження до 6 років включно.

Крім того, заклад задовольняє потреби дітей з обмеженими функціональними можливостями (з груп ризику щодо отримання інвалідності, дітям з інвалідністю) у медичній та паліативній допомозі від народження й до 18 років.

Для всіх категорій дітей у Будинку дитини є відділення медико-соціальної реабілітації з відділом медичної реабілітації.

Монітори оглянули стаціонарні відділення:

- відділення медичної реабілітації дітей перших трьох років життя, які народилися передчасно або хворими;

- відділення медичної реабілітації дітей від трьох років життя, які мають ураження нервової системи;

- відділення медичної реабілітації дітей від трьох років життя з ураженнями опорно-рухового апарату;

- відділення стаціонарної допомоги;

- відділення паліативної допомоги.

У Будинку дитини створені задовільні умови для життя дітей, витримується санітарно-гігієнічний, світловий і повітряний режим.

Дотримані вимоги щодо організації харчування дітей у закладі: протермінованих продуктів харчування в морозильних камерах і холодильниках не виявлено, всі продукти харчування промарковані.

Діти забезпечені одягом, взуттям, засобами особистої гігієни.

Для гармонійного фізичного та інтелектуального розвитку вихованці закладу мають змогу користуватися спеціально обладнаним кабінетом М. Монтессорі, кабінетом психологічного розвантаження, спортивною і музичною залами, займаються з логопедом та в ігровій інтерактивній кімнаті.  

Адміністрація Будинку дитини дотримала всіх рекомендацій щодо організації безпечної роботи закладу за різних обставин: створено запас продуктів харчування та води, є генератор, обладнано укриття.

Захисна споруда включає відокремлені кімнати, призначені для перебування кожного відділення окремо.  Укриття укомплектоване на випадок цілодобового перебування там персоналу та вихованців закладу: є електроенергія, запас води, на підлозі килимове покриття, повністю облаштована кухня та санітарна кімната. Створено умови для отримання вихованцями певних реабілітаційних послуг.

Крім того, моніторами були здійснені моніторингові візити до Служби у справах дітей Житомирської міської ради та Житомирського міського центру соціальних служб з метою вивчення документів щодо створення та соціального супроводження дитячих будинків сімейного типу.

За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені звіти.

Нагадуємо, що у разі порушення прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

- на гарячу лінію: 0800501720;

- за тел. 044-299-74-08.