20/07/2022 09:59

Моніторинг стану забезпечення Івано-Франківською ОДА ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії домашньому насильству

Співробітник Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив плановий безвиїзний моніторинг стану забезпечення Івано-Франківською обласною державною адміністрацією (далі – Івано-Франківська ОДА) ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, задля ефективного реагування на кожен випадок насильства, в тому числі в умовах воєнного стану.

За результатами моніторингу встановлено, що в Івано-Франківській ОДА не визначено заступника голови, відповідального за координацію заходів із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території області.

У І півріччі 2022 року до надавачів соціальних послуг надійшла інформація щодо 173 сімей, які постраждали від насильства, з них 171 сім’я охоплена соціальними послугами, 37 сімей - соціальним супроводом.

Одним з важливих факторів надання допомоги та захисту постраждалим від домашнього насильства є створення мережі спеціалізованих служб підтримки.

З метою забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, при Івано-Франківському, Калуському, Рогатинському міських, Верховинському селищному центрах соціальних служб та при Центрі надання соціальних послуг Богородчанської селищної ради діють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги.

В Івано-Франківській області також діє Центр соціально-психологічної допомоги в селищі Верховина на 30 ліжко-місць, який надає особам, постраждалим від домашнього насильства, тимчасовий притулок, харчування, соціальні, психологічні та юридичні послуги.

Івано-Франківським обласним центром соціальних служб надається методична допомога представникам сільських, селищних, міських рад з метою належної організації надання соціальних послуг, соціальної підтримки особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі через проблему домашнього насильства.

За інформацією Івано-Франківської ОДА, задля підвищення рівня обізнаності населення з питань протидії домашньому насильству та формування нетерпимого ставлення громадян до будь-яких проявів насильства, на сайтах облдержадміністрації, райдержадміністрацій та у соціальних мережах розміщуються тематичні відеоролики, спрямовані на запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

За результатами перевірки буде направлено звіт до Івано-Франківської ОДА із зазначенням рекомендацій щодо покращення роботи із запобігання та протидії домашньому насильству.