26/07/2022 09:52

Моніторинг щодо забезпечення Львівською ОДА ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії домашньому насильству

З метою з’ясування інформації щодо забезпечення Львівською обласною державною адміністрацією ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, співробітником Департаменту моніторингу рівних прав і свобод було проведено планову безвиїзну перевірку.

За результатами моніторингу встановлено, що організація та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства загалом відповідає встановленим законодавством вимогам.

На регіональному рівні затверджено перелік заходів з виконання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року в Львівській області.

Створено Координаційну раду з питань сімейної політики при Львівській обласній державній адміністрації, одним із завдань якої є сприяння реалізації державної політики з питання запобігання та протидії домашньому насильству на території області.

Впродовж І півріччя 2022 року до уповноважених органів, що здійснюють заходи з питань запобігання та протидії домашньому насильству в області, надійшло 7730 звернень, з них: 6184 - від жінок; 1000 - від чоловіків; 546 - від дітей.

Одним із важливих факторів є забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної та психологічної допомоги.

У Львівській області працюють 4 мобільні бригади соціально - психологічної допомоги жертвам домашнього насильства, а також діють мобільні групи реагування на випадки домашнього насильства у місті Львові, Стрийській, Дрогобицькій та Червоноградській ОТГ.

Функціонує притулок для жінок і дітей Центру соціально – психологічної допомоги у Львівській області, громадськими та благодійними організаціями облаштовані соціальні квартири (відділення для жінок), а також створені кризові кімнати для постраждалих від домашнього насильства у містах Львові, Дрогобичі та Новий Розділ.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт, який буде направлено до Львівської обласної державної адміністрації із зазначенням рекомендацій щодо покращення стану роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.