28/12/2023 10:56

Моніторинг дотримання прав дітей та забезпечення стану безпеки в Бобринецькій спеціальній школі в умовах воєнного стану на Кіровоградщині

З метою проведення моніторингу дотримання прав дітей на безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану, головний спеціаліст відділу сприяння роботі регіональних представництв Ольга Григоренко разом з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Віктором Жученею здійснили моніторинговий візит до Бобринецької спеціальної школи Кіровоградської обласної ради.

Бобринецька спеціальна школа КОР — загальноосвітній навчальний заклад для дітей з інтелектуальними порушеннями, що забезпечує реалізацію права таких громадян на здобуття базової загальної освіти та здійснює заходи з їх реабілітації.

Школа розрахована на 200 учнів. Повний курс навчання в школі становить 10 років (з 1 по 10 клас).

На час проведення візиту у школі живе і навчається 100 учнів (43 дівчат і 57 хлопців, які навчаються у 12 класах і виховуються у 9 групах), із них 8 дітей-сиріт, а також 25 позбавлених батьківського піклування.

Під опікою директора перебувають – 7 дітей, під опікою громадян – 20 дітей , ДБСТ – 6 дітей; 21 дитина з інвалідністю, 1 дитина навчається за індивідуальною формою навчання. На час візиту у закладі 48 дітей, які навчаються очно, 65 дистанційно, з них 6 статусних дітей перебувають в Польщі .

Кімнати, в яких проживають діти великі, добре освітлені та просторі. Площа проживання на одного вихованця відповідає встановленим нормам.

У школі затвердили алгоритм дій при отриманні сигналу «Повітряна тривога», а також розробили шляхи евакуації дітей до облаштованого укриття, визначили відповідальну особу за евакуацію вчителів, працівників та дітей в укриття.

В укритті облаштовані місця для сидіння та наявні сформовані аптечки, запаси харчових продуктів (продуктів тривалого зберігання), а також є запаси питної та технічної води. Забезпечений доступ до санітарно-гігієнічного приміщення, запаси харчових продуктів (продуктів тривалого зберігання).

Разом з тим, за час попереднього візиту не виконані рекомендації щодо заміни дерев’яних віконних конструкцій на пластикові в навчальному корпусі школи, що призводить до втрати тепла в зимовий період та некомфортного перебування в учбових класах.

За результатами моніторингу спрямують відповідні листи реагування до керівництва установи та відповідних органів з відповідними рекомендаціями.