15/06/2022 09:18

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, Волинською обласною державною адміністрацією

З метою з’ясування інформації щодо додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу протягом травня 2022 року співробітником Департаменту моніторингу рівних прав і свобод було проведено планову безвиїзну перевірку Волинської обласної державної адміністрації.

За результатами моніторингу встановлено, що заходи, спрямовані на протидію торгівлі людьми, здебільшого здійснюються відповідно до вимог законодавства.

Зокрема, з початку 2020 року 8 особам, які звернулись до Волинської обласної державної адміністрації встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

З метою додержання права на інформацію у Волинській області на постійній основі проводяться інформаційно-просвітницькі заходи. При Волинському обласному центрі соціально-психологічної допомоги діє гаряча лінія щодо запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, на яку протягом 2021 року надійшло 157 дзвінків, а протягом 6 місяців 2022 року – 65. Також здійснюється розповсюдження поліграфічної продукції з тематики протидії торгівлі людьми.

З метою забезпечення належної координації суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, розпорядженням голови Волинської обласної державної адміністрації створено регіональну координаційну раду з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству.

У Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти до програм підвищення кваліфікації педагогічних працівників запроваджено спецкурс з питань запобігання та профілактики торгівлі людьми.

З метою додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на необхідну допомогу та захист, функціонує Волинський обласний центр соціально-психологічної допомоги, основними завданнями якого є: надання невідкладних психологічних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг дітям, молоді та сім’ям, у тому числі, які постраждали від торгівлі людьми.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено лист Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, із зазначенням позитивних досягнень, а також рекомендацій, щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.