23/05/2022 11:50

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у Миколаївській обласній військовій адміністрації

З метою додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу був проведений дистанційний моніторинговий візит до Миколаївської обласної військової адміністрації.

Департаментом соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації ( далі – Департамент) було повідомлено, що на офіційному вебсайті Миколаївської обласної військової адміністрації функціонують розділи: «ГАРЯЧА ЛІНІЯ» (https://hotline.mk.gov.ua/), “ Звернення громадян” (https://www.mk.gov.ua/ua/oda/zvg/) та сторінка департаменту  соціального захисту населення (https://www.mk.gov.ua/ua/oda/pidrozidyly/szn/), де висвітлюється інформація стосовно конституційних прав і свобод людей і громадян України, у тому числі щодо попередження потрапляння в ситуації торгівлі людьми.

У травні 2022 року на сторінці Департаменту соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації у соціальній мережі «Фейсбук» розміщено пам’ятку для людей, які перетинають кордон, інформацію «Як не стати жертвою торгівлі людьми: правила вашої безпеки».

У даному Департаменті працює відділ з питань сімейної політики, до повноважень якого належать питання запобігання та протидія торгівлі людьми, проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Департамент постійно співпрацює з управлінням міграційної поліції ГУНП в Миколаївській області. Здійснюється пере направлення потерпілих осіб до органів соціального захисту населення для організації надання необхідної допомоги та проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Моніторинг осіб, які постраждали від торгівлі людьми, здійснюється щоквартально. Станом на 18.05.2022 р. в умовах воєнного часу фактів експлуатації дітей, дитячого жебракування, сексуальної експлуатації, купівлі-продажу дитини, втягнення у жебракування не виявлено.

Облік осіб, які постраждали від торгівлі людьми, ведеться департаментом соціального захисту населення Миколаївської обласної військової адміністрації. Станом на 18.05.2022 р. статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 52 громадянам України та 1 іноземцю.

У разі необхідності, особи, які постраждали від торгівлі людьми, можуть бути влаштовані до обласного центру соціально-психологічної допомоги та відділення інтегрованих послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), які знаходяться в Миколаївській області.

Відділ надає постраждалим особам допомогу консультування та інформування, з метою надання інших видів допомоги постраждалі особи перенаправляються до інших суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми.

За результатами моніторингу буде підготовлено звіт та лист реагування щодо подальшого додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу  у місті Миколаєві та області.