07/09/2022 09:47

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, Тернопільською обласною державною адміністрацією

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

У межах здійснення парламентського контролю за дотриманням прав свобод людини і громадянина Уповноваженим приділяється особлива увага питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

З метою з’ясування інформації щодо додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу співробітником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів було проведено планову безвиїзну перевірку Тернопільської обласної державної адміністрації.

За результатами моніторингу стало відомо, що у 2021 році статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми встановлено 2 особам, у 2022 році – не встановлено.

Департамент соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації забезпечує на території Тернопільської області реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми.

Під час проведення безвиїзної перевірки з’ясовано, що цей департамент забезпечує впровадження та функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Для забезпечення належної координації суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації створено обласну координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

З метою запобігання торгівлі людьми організовано та проведено ряд інформаційних заходів у місцях компактного проживання переміщених осіб, гуманітарних штабах, волонтерських та громадських організаціях, державних установах, територіальних громадах, розповсюджено близько 10 тисяч примірників інформаційно-просвітницьких матеріалів.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт, із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій, щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.