29/11/2022 15:21

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, Полтавською обласною військовою адміністрацією

З метою з’ясування інформації щодо додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу співробітником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів було проведено планову безвиїзну перевірку Полтавської обласної військової адміністрації.

За результатами моніторингу встановлено, що заходи, спрямовані на протидію торгівлі людьми, здійснюються здебільшого відповідно до вимог законодавства.

Впродовж 2020–2021 років встановлено 3 статуси особам, які постраждали від торгівлі людьми. За період з 01.01.2022 до 21.10.2022 виявлено 4 особи, які постраждали від торгівлі людьми, з них 3 особам встановлено статуси особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Щодо 1 особи документи скеровано на розгляд до Національної соціальної сервісної служби України для прийняття рішення щодо встановлення/відмови у встановленні статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

З метою забезпечення належної координації суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації створено Міжвідомчу координаційну раду з гендерних питань та проблем сім’ї. На місцевому рівні створені 64 місцеві координаційні ради при районних державних адміністраціях та територіальних громад.

Задля додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на необхідну допомогу та захист, на території Полтавської області діє розгалужена мережа загальних та спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього та/або насильства за ознакою статі комунальної власності, які надають допомогу у тому числі особам, які постраждали від торгівлі людьми:
12 центрів соціальних служб, 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей, 37 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі,
5 денних центрів соціально-психологічної допомоги постраждалим,
56 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Варто зазначити також, що на території Полтавської області на постійній основі здійснюється звірка статистичних даних щодо осіб, які потерпіли від торгівлі людьми, між структурними підрозділами місцевих державних адміністрацій, відповідальними за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та структурними підрозділами Національної поліції.

З метою додержання права на інформацію про ризики та наслідки потрапляння в ситуації торгівлі людьми, у тому числі в умовах воєнного стану, на офіційному веб-сайті Полтавської обласної військової адміністрації розміщено актуальну інформацію про відповідальних осіб визначених місцевими військовими адміністраціями, телефони гарячих ліній, контакти установ, де особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми можуть отримати необхідну допомогу. Також проводяться інформаційно-просвітницькі акції щодо протидії торгівлі людьми.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт, який буде направлено до Полтавської обласної військової адміністрації із зазначенням недоліків та рекомендацій щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.