11/07/2022 15:32

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, Коропською селищною радою на Чернігівщині

Регіональним представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернігівській області Іриною Жмакою здійснено дистанційний моніторинг Коропської селищної ради Чернігівської області щодо стану забезпечення заходів у сфері додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Під час моніторингу встановлено, що рішенням виконкому селищної ради створено Координаційну раду з питань сімейної політики, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству і протидії торгівлі людьми Коропської селищної ради, затверджено Положення про її діяльність та склад. Відповідальною особою за запобігання та протидію торгівлі людьми визначено начальника відділу сім’ї, молоді та спорту Коропської селищної ради.

Відповідно до отриманої під час моніторингу інформації, упродовж 2021 – 2022 років до відповідного структурного підрозділу Коропської селищної ради громадяни щодо встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, не звертались.

З метою інформування мешканців громади з питань попередження потрапляння в ситуації торгівлі людьми проводяться інформаційно-просвітницькі заходи. Проте, соціальна реклама з питань протидії людьми в Коропській селищній раді не виготовляється, банери, інша продукція на вказану тематику не використовувалась та майже не поширювалась.

З метою перевірки додержання права на інформацію про торгівлю людьми проведено моніторинг наповненості офіційного вебсайту Коропської селищної ради, яка засвідчила обмеження права громадян на інформацію у цій сфері. Зокрема, виявлено відсутність відповідного розділу з актуальною інформацією про діяльність органу місцевого самоврядування в цій сфері, контакти посадових осіб/структурних підрозділів з питань запобігання та протидії торгівлі людьми, до яких можуть звернутись постраждалі.

Особливо актуальним дане питання є саме зараз, коли збільшення кількості мігрантів з України до сусідніх країн, які виїжджають із зони проведення бойових дій та інших небезпечних місць, підвищує ризик їх потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, а особливо вразливими є жінки та діти.

Водночас відсутня інформація про прийняття та функціонування на території громади діючих регіональних програм, до яких включені питання протидії торгівлі людьми.

Таким чином, Коропською селищною радою не забезпечується право осіб регламентованих Законом України «Про протидію торгівлі людьми», постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі, зокрема право на інформацію про потенційні ризики та наслідки потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

За результатами моніторингу підготовлено звіт з відповідними рекомендаціями, який разом з актом реагування скерований до органу місцевого самоврядування.