21/06/2022 12:41

Моніторинг додержання прав людини на доступ до культурних цінностей, культурної спадщини та культурних благ Київською міською військовою адміністрацією

Регіональним представництвом в північних областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі – Секретаріат Уповноваженого) завершено проведення дистанційного моніторингу додержання прав людини на доступ до культурних цінностей, культурної спадщини та культурних благ Київською міською військовою адміністрацією.

Під час моніторингу встановлено, що у місті Києві станом на 01.01.2022 на державному обліку перебуває 3608 об’єктів культурної спадщини, з яких: національного значення – 352; місцевого значення – 2075; щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 1181.

З метою обліку таких об’єктів Київською міською радою прийнято рішення від 20.12.2016 №774/1778 «Про створення єдиної інформаційної бази пам’яток культурної спадщини міста Києва».

Метою створення бази пам’яток є ведення обліку пам’яток культурної спадщини міста Києва, збереження інформації про їх поточний стан та управління заходами, пов’язаними з охороною пам’яток культурної спадщини.

Київською міською військовою адміністрацією спільно з волонтерами, громадськими організаціями, благодійними фондами, будівельниками та будівельними організаціями міста було закрито та збережено у військовий час низки пам’ятників: засновникам Києва на набережній Дніпра, Григорію Сковороді, Колоні Магдебурзького права., Пам’ятного знаку на честь засновників міста Києва на Майдані Незалежності Володимиру, Богданові Хмельницькому, Ярославу Мудрому, княгині Ользі, Петру Сагайдачному, Тарасові Шевченку, Лесі Українки, Миколі Лисенку, Івану Котляревському, Михайлові Грушевському, Михайлу Булгакову та Миколі Гоголю, а також Проні Прокопівні на Андріївському узвозі і Самсону на Контрактовій площі, тощо.

Крім цього, виконують 3D моделі знакових споруд столиці. Такі моделі дадуть можливість відновити їх у разі пошкодження або знищення. Перелік пам’яток для подальшого 3D моделювання узгоджується, робота триває.

В результаті збройної агресії з 24 лютого поточного року пам’ятки культурної спадщини у місті Києві пошкоджень не зазнали.

Під час дистанційного моніторингу порушень не виявлено.