01/07/2024 16:13

Моніторинг архітектурної доступності КП «Медичне об’єднання Луцької територіальної громади»

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина працівники Регіонального представництва у Волинській області Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили виїзний моніторинговий візит щодо дотримання Комунальним підприємством «Медичне об’єднання Луцької територіальної громади» (далі – КП «МОЛТО») прав осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на доступне середовище, а саме щодо забезпечення архітектурної доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Юридична адреса об’єкта моніторингу: пр. Відродження 13, м. Луцьк,  Волинська обл.

За результатами візиту з’ясували, що приміщення поліклініки відповідає вимогам Державних будівельних норм В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення». Зокрема, прилегла територія є доступною, встановлено зовнішній пандус з двобічним огородження та подвійними поручнями; сходи на вході до будівлі мають контрастне маркування; наявні направляючі тактильні смуги на пандусі для осіб з порушенням зору; ширина дверних отворів та проходів відповідає вимогам доступності для людей на кріслах колісних; дверні полотна прозорі з контрастним маркуванням; при вході наявна кнопка виклику персоналу для осіб з інвалідністю та вказівники, інформація на яких продубльована крапковим шрифтом за системою Брайля.

Туалети для осіб із особливими потребами передбачені для чоловіків жінок одні і ті самі. Наявні кабінки, які обладнані поручнями і двостулковими дверима для безперешкодного заїзду і маневрування на кріслі колісному. На вході в туалет є вказівники з крапковим маркуванням та пікторграмами Міжнародного символу доступності.

В КП «МОЛТО» є чотири ліфти: пасажирський та вантажно-пасажирський для використання пацієнтами-колясочниками. На кожному поверсі поліклініки є сповивальні столи.

В КП «МОЛТО» є працівники, які на постійні основі можуть надавати допомогу у супроводі осіб із особливими потребами.  

Однак, моніторингова група встановила певні невідповідності будівельним нормам доступності: майданчики перед входом, а також пандус, сходи, піднімальні пристрої для осіб із інвалідністю захищені від атмосферних опадів частково.

Наявність тактильних та контрастних орієнтирів для без безпечного пересування людей з порушеннями зору та кращого запам’ятовування маршрутів, озвучений супровід візуальних оголошень, позначення штрифтом Брайля тощо, є наявне, але частково голосове озвучення присутнє лише у ліфтах, підписи штрифтом Брайля наявні не на всіх кабінетах.

За результатами моніторингу підготовлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, який буде надіслано до медичної установи. Крім того, за результатами моніторингового візиту підготовлено лист-реагування.

Нагадуємо, що у разі порушення Ваших прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.