У межах здійснення парламентського контролю за додержанням принципу недискримінації в різних сферах суспільних відносин, з метою моніторингу стану забезпечення доступного середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення регіональним представництвом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Житомирській області здійснено моніторинговий візит задля перевірки архітектурної доступності КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради (далі — Центр).
До структури КП входить 20 амбулаторій загальної практики сімейної медицини.
Під час візиту моніторинговою групою було встановлено, що архітектурна доступність будівель та приміщень об’єкта моніторингу більшою мірою відповідає вимогам ДБН В.2.2 – 40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення», затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 (зі змінами, внесеними наказами від 30 грудня 2021 року № 365, від 31 січня 2022 року № 22, від 08 квітня 2022 року № 62, від 16 травня 2022 року № 72).
Разом із тим, слід зауважити на певних невідповідностях будівельним нормам доступності АЗПСМ №9, №10 (де проводився моніторинг):
За результатами моніторингу підготовлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, який буде направлено до медичної установи.
Нагадуємо, що в разі порушення Ваших прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини: