26/07/2024 15:43

Моніторинг архітектурної доступності КНП «Хмельницький обласний спеціалізований будинок дитини»

З метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина головний спеціаліст Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Оксаною Шейгец спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» в Хмельницькій області Аллою Касянюк здійснили виїзний моніторинговий візит до комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний  спеціалізований будинок дитини» (далі – Підприємство) щодо забезпечення архітектурної доступності Підприємства для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Під час моніторингу було з’ясовано, що Підприємство є багатопрофільним закладом охорони здоров’я, яке діє з метою медико-соціального захисту (лікування та профілактики) дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, з вадами фізичного та розумового розвитку віком від народження до семи  років, а також з органічними ураженнями центральної  нервової системи та порушенням психіки, в тому числі: з дитячим церебральним паралічем, з порушенням опорно-рухового апарату та іншими вадами фізичного розвитку; з порушенням слуху та мови; з порушенням зору та ін. та провадить свою діяльність у двоповерхових будівлях, які з’єднані між собою відповідним переходом.

За результатами візиту з’ясовано, що архітектурна доступність будівель і приміщень об’єкта моніторингу частково відповідає вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Будинки і споруди. Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».

Зокрема, моніторинговою групою встановлено певні невідповідності будівельним нормам доступності:

  • прилегла територія закладу не має відокремленої пішохідної зони, наявні пішохідні шляхи є не рівними, з вибоїнами, що створює перешкоди у пересуванні на кріслах колісних;
  • відсутні місця для паркування транспортних засобів на території Підприємства, в тому числі для осіб з інвалідністю;
  • центральний вхід до Підприємства обладнаний пандусом, який не відповідає вимогам  ДБН В.2.2-40:2018;
  • внутрішні сходи не продубльовані пандусом, без відповідного контрастного маркування сходинок, без рельєфних позначень поверхів у тактильному вигляді та/або шрифтом Брайля;
  • наявні тактильні таблички із назвами кабінетів та його призначенням розміщені на висоті понад 1,5 м;
  • не у всіх санітарно-гігієнічних приміщеннях Підприємства наявні поручні поряд з унітазом.

За результатами моніторингу буде підготовлено звіт із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків, який буде надіслано до закладу охорони здоров’я.

Нагадуємо, що у разі порушення Ваших прав Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.