17/05/2024 10:13

Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії

Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвища соціальна цінність.

Кожен незалежно від раси, національності, віросповідання, статі, віку, стану здоров’я, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи інших особистих характеристик, має право на повагу, рівні можливості та неупереджене ставлення.

Проте представники ЛГБТІК+спільноти продовжують зазнавати злочинів на ґрунті нетерпимості, мови ворожнечі та дискримінації у своєму повсякденному житті.

Цього року до Уповноваженого надійшло уже 11 повідомлень про порушення рівноправності громадян за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Ще на 4 випадки Уповноважений відреагував за результатами моніторингу ЗМІ та інших відкритих джерел.

«У Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії наголошую на необхідності припинення будь-яких форм насильства, дискримінації чи соціального виключення на основі сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Ми маємо розвивати суспільство, де кожна людина має право на гідне ставлення та можливість жити вільно й безпечно.

Невідкладного розгляду та прийняття потребує євроінтеграційний законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації» (реєстр. № 5488 від 13.05.2021), який удосконалить правовий механізм протидії порушенням прав людини з мотивів нетерпимості», – зазначив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.