12/12/2023 09:35

Дмитро Лубінець: Безбар’єрність – це створення середовища, у якому комфортно всім!

Уповноважений Верховної Ради України Дмитро Лубінець взяв участь у підсумковому у 2023 році засідання Ради безбар’єрності, яке відбулося під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участю першої леді України Олени Зеленської.

До засідання також долучилися Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, міністри, голови профільних комітетів Верховної ради, офіційні представники системи ООН в Україні, представники судової влади і центральної виборчої комісії, міжнародних організацій, Ради Європи, високоповажних послів Європейського Союзу і Канади, начальників обласних військових адміністрацій, представників громадянського суспільства.

Під час засідання члени Уряду презентували результати реалізації флагманських проєктів із запровадження безбар’єрності, а також — плани на наступний рік.

Зокрема , серед результатів роботи за 2023 рік:

розширення мережі закладів, які надають реабілітаційну допомогу: 261 стаціонарна допомога, 410 амбулаторна допомога;

вдосконалення системи соціальних послуг для осіб з інвалідністю з метою покращення процесів реабілітації та адаптації;

запровадження норм для усіх державних цифрових ресурсів та сервісів для забезпечення доступності цифрових публічних послуг;

впровадження програми формування нових навичок завдяки ваучерам на навчання для ветеранів, людей з інвалідністю, внутрішньо переміщених осіб, людей старше 45 років;

впровадження обов’язковості Державних будівельних норм під час капітальних ремонтів укриттів.

Визначено пріоритети на 2024 рік:

безбар’єрність освітніх, медичних, банківських, транспортних, соціальних, адміністративних, працевлаштування та інших послуг — послуги мають бути більш зручними та доступними впродовж усього маршруту користувача, з урахуванням потреб кожної людини;

безбар’єрність у громадах — запровадження рішень, розроблених Урядом, на рівні місцевого самоврядування; можливість для людей отримати безбар’єрні послуги у своїй громаді має стати обов’язковим елементом впровадження політики безбар’єрності в містах і селах.

Олена Зеленська зазначила, що на другому році повномасштабної війни українці відчувають ще більший запит на безбар’єрні рішення. Від цього сьогодні залежить не лише якість життя, а й безпека громад.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль акцентував увагу на потребах наших захисників. Обов’язок – усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію. А також на посилення взаємодії з органами місцевого самоврядування. Адже саме від них залежить кінцевий результат.

«Безбар’єрність – це створення середовища, у якому комфортно всім! У нашому суспільстві не має бути бар’єрів. Ні на вулицях міст, ні на зупинках громадського транспорту, ні у медичних і навчальних закладах!», - зазначив під час засідання Омбудсман Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору до 2030 року ініційована першою леді України Оленою Зеленською. Стратегія спрямована на формування фізичної, інформаційної, цифрової, соціальної та громадянської, економічної та освітньої безбар’єрності для всіх груп населення.