14/12/2023 13:48

Директор Департаменту моніторингу додержання права на справедливий суд та процесуальних прав долучився до засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики

14 грудня директор Департаменту моніторингу додержання права на справедливий суд та процесуальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Денис Кононенко взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики.

Основним питанням порядку денного засідання Комітету був законопроєкт «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» щодо забезпечення розгляду адміністративних справ» (реєстр. № 10244).

Положення законопроєкту спрямовані на дотримання Україною своїх зобов’язань за статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відновлення належного доступу громадян та юридичних осіб Київського регіону до правосуддя у публічно-правових спорах, а також якості та ефективності здійснення правосуддя при розгляді адміністративних справ.

У своєму виступі директор Департаменту Денис Кононенко озвучив про підтримку Уповноваженим законопроєкту з врахуванням висловлених у позиції Уповноваженого технічних зауважень та пропозицій.

За результатами дискусії між членами Комітету – народними депутатами України та запрошеними представниками заінтересованих органів, Комітетом прийнято висновок рекомендувати прийняти законопроєкт за результатами розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України у першому читанні за основу.

Прийняття вказаного законопроєкту дозволить вирішити ключові проблеми, які виникли внаслідок ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва, а саме: 1) обмеження доступу заявників до правосуддя, враховуючи значне порушення як строків розгляду судових справ, так і порушення права на звернення до суду; 2) колапс щодо приймання/передачі судових справ.

Варто відмітити, що на момент ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва в останньому перебувало 304 тисячі справ, які підлягали передачі до Київського окружного адміністративного суду відповідно до закону (з яких 32 000 – з незакінченим провадженням).