07/10/2024 17:05

Представниця Уповноваженого з прав дитини взяла участь у сайд-івенті в межах Варшавської конференції ОБСЄ

Росіяни намагаються замаскувати свій злочин депортації українських дітей під благородну місію «оздоровлення» та «відпочинку», що є цілеспрямованим викривленням реальності і намаганням ввести в оману міжнародну спільноту.

На цьому наголосила Представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова під час сайд-івенту «Жодна дитина не залишиться поза увагою: вплив агресивної війни Росії на дітей в Україні», що відбувся в межах Варшавської конференції ОБСЄ з людського виміру.

Ірина Суслова зауважила, що цифра депортованих і примусово переміщених росіянами дітей сягає 19546, повернути в Україну вдалося близько 1000 дітей. Однак Росія всіляко гальмує процес повернення дітей  і водночас намагається відбілити своє обличчя на світових майданчиках, подаючи примусове вивезення українських дітей як гуманітарний акт турботи. «Проте за цими «термінами» ховається справжній злочин, який має ознаки геноциду: насильницька зміна ідентичності, відрив від рідної культури, історії та сім’ї. Діти опиняються за тисячі кілометрів від дому десь у Кабардино-Балкарії чи Чувашії. Їх влаштовують у російські родини або ж вони повертаються з «перепрошитим» баченням реальності, яке виправдовує російську агресію», – сказала Представниця Омбудсмана.

Як приклад, вона навела пекучий досвід сімей з дітьми, які після перебування в окупації і пропозицій такого «відпочинку» від окупантів відвідують Центру захисту прав дитини в Києві. «Діти, які повертаються з депортації, окупованих територій, примусового переміщення стикаються з величезними труднощами у процесі реінтеграції в українське суспільство. Їм необхідна всебічна психологічна, соціальна та освітня підтримка, щоб допомогти подолати наслідки цього примусового перевиховання», – сказала Представниця.

Також вона зазначила, що намагання України повернути дітей додому є непорушним, однак і життєво необхідною є також подальша міжнародна допомога Україні, посилений тиск на РФ, невідворотність покарання усіх росіян, що скоїли злочини проти українських дітей та реінтеграція дітей.

Представниця Уповноваженого з прав дитини подякувала організаторам заходу: делегаціям України і Канади в ОБСЄ та благодійному фонду «Голоси дітей», також учасникам сайд-івенту, який став потужним майданчиком для діалогу, напрацювання рішень для протидії руйнівним викликам повномасштабного російського вторгнення.