16/07/2024 16:31

Безвиїзні перевірки районних військових адміністрацій Миколаївської області

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

З метою визначення стану реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії торгівлі людьми Департамент моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини провів безвиїзні перевірки Миколаївської РВА, Вознесенської РВА Миколаївської області, Первомайської РВА Миколаївської області, Баштанської РВА Миколаївської області.

У межах здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим приділяється особлива увага питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

За результатами опрацювання листів вищезазначених адміністрацій з’ясовано, що лише у Миколаївському та Баштанському районах серед мешканців є постраждалі особи, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Миколаївська РВА листом повідомила, що у 2023 році та в І кварталі 2024 року на території Миколаївського району 4 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Також листом Баштанська РВА повідомила, що у 2023 році та в І кварталі 2024 року на території Баштанського району 14 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

Попри це, під час моніторингу виявлено такі системні порушення:

  • не належне функціонування Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми;
  • проведення недостатньої кількості інформаційно-просвітницьких заходів щодо протидії торгівлі людьми;
  • зниження рівня виявлення осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіти, із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій, щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми».