21/07/2022 14:41

Жителі прифронтових населених пунктів Миколаївщини отримали продуктові набори, надані за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН

Майже 7 тисяч мешканців прифронтових населених пунктів Миколаївщини: Миколаєва, Вознесенська, Шевченківської, Березнегуватської, Баштанської та Новобузької об’єднаних територіальних громад, Єланецької та Новоодеської громад отримали 120 тонн продовольства, наданого за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WorldFoodProgramme). Це крупи, консерви, олія - 17,5 кілограмів в одному наборі.

Така допомога призначена для цивільного населення, яке перебуває у скрутному матеріальному становищі та постраждало від війни: уразливих до ВІЛ та ТБ груп, людей літнього віку, з інвалідністю, низьким рівнем доходу, медпрацівників, внутрішньо-переміщених осіб, дітей сиріт, дітей з інвалідністю.

Для розподілу та передачі допомоги зазначеним категоріям осіб, регіональні представники Уповноваженого у Миколаївській області Юлія Хмельницька та Світлана Одінцова, регіональний координатор взаємодії з громадськістю Вадим Жепало об’єднали зусилля з ГО «Суспільного Здоров’я та Позитивних Дій «Час Життя», яка представляє на Миколаївщині одну з найбільших пацієнтських організацій України «100% ЛЖВ».

До цього також долучилися ряд громадських організації: «Час збирати українців», «Друге дихання», «Волонтери від народу», «Медичний контроль», «Центр розвитку житлового фонду», «Усмішка дитини», «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю «Волна», «Центр розвитку місцевої демократії «Голос Громади», «Пенітенціарна ініціатива», благодійний фонд «Юнітус», налагоджено комунікацію з керівниками органів місцевого самоврядування та об’єднаннями співвласників житлових будинків. До фінансування витрат на доставку продуктових наборів долучилася всеукраїнська громадська спілка «Мережа правового розвитку».

Завдяки об’єднанню зусиль у стислі терміни було знайдено складські приміщення, автотранспорт, створено команду, яка займалася вантажними роботами, забезпечено широке висвітлення можливості отримати допомогу у засобах масової інформації, розроблено механізм видачі продовольчих наборів людям з уникненням їхнього значного та тривалого скупчення у місцях можливих обстрілів.

Разом з передачею продовольчих наборів проводилася просвітницька робота серед населення щодо роз’яснення прав внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, дітей та інших категорій громадян.