23/06/2023 10:54

Заступник керівника Секретаріату Уповноваженого взяла участь у публічних консультаціях щодо окремих аспектів здійснення соціального діалогу в Україні

Заступник керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Яна Любимова та директор Департаменту моніторингу додержання  соціальних та економічних прав Світлана Глущенко взяли участь у публічних консультаціях щодо окремих аспектів здійснення соціального діалогу в Україні, організованих Комітетом Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Під час публічних консультацій обговорили, зокрема, такі питання:

- перезавантаження чинної моделі соціального діалогу в Україні (зокрема, шляхом залучення представників громадянського суспільства);

- європейські моделі соціального діалогу та перспективи впровадження їх найкращих практик в Україні;

- зміна підходів до визначення критеріїв репрезентативності сторін соціального діалогу.

Яна Любимова у своєму виступі зупинилася на визначній ролі соціального діалогу в забезпеченні підвищення рівня і якості життя громадян та соціальної стабільності в суспільстві.

Під час публічних консультацій вона звернула увагу, що в Україні існування системи соціального діалогу характеризується низькою спроможністю до його ефективного функціонування, про що засвідчують наявні низькі соціальні стандарти та гарантії працівників.

Заступник керівника Секретаріату Уповноваженого в своєму виступі відзначила важливість оновлення законодавства про соціальний діалог в Україні, розширення можливостей громадського діалогу, підвищення ролі громадськості та приведення трудового законодавства у відповідність до викликів воєнного часу.

Світлана Глущенко наголосила на тому, що соціальний діалог - це демократичний механізм участі в розробці політики та ухваленні. У сучасних соціально-економічних умовах розвиток нашої держави, дотримання прав людини праці багато у чому залежить від конструктивної та ефективної взаємодії сторін соціального діалогу.  Це вкрай важливо в умовах започаткованих масштабних реформ, які зачіпають права та інтереси всіх верств населення. Найбільш ефективною за результативністю в умовах воєнного стану залишається робота у робочих групах, зокрема з профільними комітетами Парламенту, побудована на принципах соціального діалогу у знаходженні компромісних рішень. Діалог, як такий, знижує рівень конфліктності.

Учасники робочої зустрічі домовилися про підтримку високого рівня активності соціального діалогу, ефективної співпраці в подоланні викликів воєнного часу та повоєнній відбудові України в контексті європейської інтеграції.