02/02/2024 09:54

Засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей: нові члени, нові напрацювання, реальні пропозиції

Друге засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей під головуванням керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та міністерки закордонних справ Канади Мелані Жолі відбулося  у Центрі захисту прав дитини.

Андрій Єрмак та Мелані Жолі на засіданні представили Рамковий документ діяльності Коаліції, який є установчим та визначає мандат, цілі, керівні принципи та напрями роботи. Україна та Канада співголовують у цій коаліції.

Представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова взяла участь у засіданні Коаліції.

«Кожен з цих компонентів потребує багатостороннього підходу, оскільки не буває однакових історій і не існує універсальних механізмів для повернення дітей з депортації. Тому згуртованість, досвід кожного з членів Коаліції, міжнародна співпраця та технології, переконана, стануть запорукою успіху впродовж всього шляху дитини: від повернення з депортації, примусового переміщення до її возз’єднання з рідними та успішної інтеграції вже в Україні», - сказала Ірина Суслова.   

Вона зауважила, що Омбудсман координує роботу пункту 4 Формули миру Президента України, яка присвячена звільненню військовополонених, цивільних заручників і депортованих дітей.

Члени та учасники засідання Міжнародної коаліції за повернення українських дітей висловились на підтримку України в такому щемкому питанні.

Зокрема, Франція наголосила на важливості доступу до тимчасово окупованих територій, як одному з ключових аспектів відстеження можливих злочинів, скоєних росіянами проти українських дітей. Важливо, щоб люди, відповідальні за них, не залишились безкарними. І в цьому, з-поміж іншого, є важливими як національні зусиллі, так і дипломатична робота на міжнародній арені, роль Міжнародного кримінального суду для притягнення до відповідальності винних осіб, адже на карті – захист фундаментальних цінностей та принципів, прав і свобод людини.

Представник Латвійської сторони також підтримав створення Коаліції, і наголосив, що окремо можна зробити багато, але в єднанні – ще більше.  Він погодився з тим, що питання депортації українських дітей має лунати на глобальній арені, на платформах ООН.

Естонія водночас толерує розширення санкційного списку, причетних до депортації дітей України.  

«Ми працюємо над тим, щоб включити людей, відповідальних за викрадення українських дітей, до такого списку санкцій», - сказав представник Естонії..

Своєю чергою Німеччина запевнила у своїй подальшій підтримці України – військовій та фінансовій.

«Ми готові продовжувати ці зусилля. Але сьогодні ми збираємось, щоб допомогти Україні повернути дітей… Діти повинні бути зі своїми батьками, близькими та опікунами. Їх потрібно повернути додому – чим швидше, тим краще. І ми, як Німеччина, пишаємось і прагнемо бути частиною цього процесу», - зазначив представник Німеччини. 

Віримо, що спільними зусиллями ми повернемо усіх дітей, яких викрала Росія!