21/01/2022 09:50

«Запобігання та протидія випадкам булінгу»: на Херсонщині відбувся практичний семінар для учнів 8-11класів Подо-Калинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в Херсонській області Оксана Тропіна спільно з фахівцями Олешківського бюро правової допомоги Аллою Кудрею та Ганною Чайковською провели практичний семінар «Запобігання та протидія випадкам булінгу» для учнів 8-11класів Подо-Калинівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Ювілейної сільської ради.

Учням розповіли про види та прояви булінгу, надали інформацію про організації, до яких треба звертатися у випадках проявів насильства. Оксана Тропіна поінформувала про роботу регіонального представництва Уповноваженого в Херсонській області. Були обговорені питання, які найбільше турбують дітей. Фахівці Бюро розповіли про роботу центрів та можливість звернення за юридичною консультацією в разі необхідності.

Оксана Тропіна продемонструвала учням мультфільм за вказаною темою, після чого відбулося обговорення.

Дітям розкрили поняття «булінг», розповіли про його форми, види та відмінність від звичайної сварки між дітьми, про визначену законодавством відповідальність за вчинення булінгу, приховування випадків булінгу, підбурювання до його вчинення.

Учням було запропоновано поміркувати щодо причин виникнення випадків булінгу та назвати найпоширеніші, на їхню думку, а також спроектувати випадок булінгу і назвати результати, до яких він може призвести.

Підлітки погодилися, що цькування інших школярів є неприпустимим, оскільки булінг не лише тягне відповідальність для булера, батьків, вчителів, а й може призвести до тяжких наслідків зміни психічного стану жертви. Так само не слід замовчувати випадки булінгу, свідками якого стали, необхідно одразу повідомляти батькам, поліції або педагогічний колектив для попередження поглиблення конфлікту, набуття ним нових, більш тяжких форм.

Учасники семінару закріпили знання щодо своїх прав, відповідальності за протиправні вчинки, безпечну поведінку в родині, школі.

Захід відбувся в рамках проєкту «Посилення захисту регіональних активістів», що реалізовується Асоціацією УМДПЛ за сприяння Національного фонду на підтримку демократії (NED).