14/11/2023 10:39

За реагування Уповноваженого видалили вимоги щодо віку із оголошення про вакансію

На розгляді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини перебувало звернення щодо розміщення дискримінаційного за ознакою віку оголошення про вакансії у Вишгородському районному суді Київської області.

Секретаріат Уповноваженого звернувся до Державної служби України з питань праці з метою вжиття останньою заходів реагування в межах компетенції, зокрема проведення відповідної роз’яснювальної роботи, та окремо надіслав до Вишгородського районного суду Київської області інформаційно роз’яснювального листа щодо неприпустимості будь-яких проявів дискримінації під час формування кадрової та інформаційної політики, а також стосовно необхідності проведення роз’яснювальної роботи з працівниками відповідних структурних підрозділів суду.

Суд поінформував про видалення вимоги щодо віку із оголошення про вакансію (прийом на роботу).

Крім того, повідомив про проведення роз’яснювальної роботи зі співробітниками суду, а також про прийняття рішення щодо здійснення особистого контролю за розміщенням оголошень про вакансії (прийом на роботу) керівником апарату суду.

Держпраці в межах компетенції провело інформаційно-роз’яснювальну роботу у Вишгородському районному суді Київської області. Нагадуємо, що обмеження змісту оголошень (реклами) про вакансії (прийом на роботу) та відповідальність за порушення встановленого порядку їх розповсюдження регулюються Законом України «Про рекламу».

Забороняється в рекламі про вакансії (прийом на роботу) висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

У разі порушення вимог цієї статті рекламодавець сплачує до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент вчинення порушення, у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку.

У разі виявлення порушень – повідомляйте Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини:

поштою або через скриньку (адреса: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008);

 через регіональні громадські приймальні Уповноваженого;

електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua;

або зателефонувавши на гарячу лінію: 0 800 50 17 20 або 044 299 74 08.